Dale Earnhardt Jr. felfedi, hogy 2022-ben ismét versenyezni kíván, és meglepő módon elismeri, hogy egyetlen oka megakadályozta, hogy évente többször versenyezzen

mióta 2017 után visszavonult a NASCAR Kupasorozat teljes munkaidős versenyzésétől, Dale Earnhardt Jr.évente egyszer kezdte meg a versenyzés hagyományát az Xfinity sorozattal. A kétszeres Daytona 500 győztes ezen a hétvégén visszatér Richmondba, hogy 2021-ben szólóelőadáson vegyen részt. Earnhardt a versenyt megelőző újságírókkal tett látogatása során bejelentette, hogy már 2022-ben is versenyez, és meglepő módon elismerte, hogy többet versenyezne, de van egy dolog, ami megakadályozza őt abban, hogy ezt megtegye.

Dale Earnhardt Jr. versenyzés az Xfinity sorozattal visszavonulása óta

Dale Earnhardt Jr. kiemeli a Miami / NASCAR-t a FOX HIGHLIGHTS-ON

Dale Earnhardt Jr. 26 Kupasorozat-győzelemre versenyzett 19 szezonban. Az Xfinity sorozat 24 évében 24 győzelmet szerzett. A kevesebb győzelem ellenére Earnhardt összességében sikeresebb volt az Xfinity racing – ben, 1998-ban és 1999-ben back-to-back bajnokságot szerzett.

a Kupaversenytől való visszalépés óta eltelt három évben Earnhardt egyetlen győzelmet sem szerzett egyszeri Xfinity versenyein, de tagadhatatlan, hogy sikeres volt.

2018-ban Richmondban, ahol ezen a hétvégén versenyez, Earnhardt negyedik helyezést ért el. Egy évvel később Darlingtonban ötödik lett. Tavaly Homesteadben a NASCAR Hall of Famer újabb ötödik helyet szerzett.

Dale Earnhardt Jr. elismeri, hogy egyetlen dolog akadályozza meg abban, hogy többet versenyezzen

Dale Earnhardt Jr. arról az egyetlen okról beszél, amely megakadályozza, hogy többet versenyezzen

Dale Earnhardt Jr. a héten a Richmond Raceway versenyét bemutató médiaesemény során újságírókkal látogatott el, és bejelentette, hogy az egyszeri versenyek 2022-ben folytatódnak.

“alig várom” – mondta egy izgatott Earnhardt. “Valószínűleg jövőre újra meg fogjuk csinálni. Csak csináld ezeket az egyszeri dolgokat menet közben. Nem tudom, hogy ennél többet fogok-e tenni. Tényleg hiányzik. Hiányzik a vezetés. Arról álmodozom, hogy teljes munkaidőben vezetek, és milyen lenne.”

később az ülésen Earnhardt folytatta a vezetés témáját, sőt elismerte, hogy komolyan fontolóra vette a versenyzést évente többször, de egy dolog megakadályozta.

” ez egy kicsit idegtépő, és valószínűleg ez az oka annak, hogy nem próbálok késői modellekkel versenyezni Josh-sal, vagy nem csináltam semmi hasonlót a múltban, csak be kell gurulni, és az emberek azt mondják:” Ó, tudod, van egy tapasztalata, van egy autója, és így kell futnia ” – mondta Earnhardt. “Bárcsak olyan lennék, mint Chase Elliott. Csak versenyez. És ha nyer, akkor nyer. Nem érdekli, ha nem fut jól. Ő vezeti a Chili Bowlt. Az összes többi dolgot csinálja. A fejében tudja, mi a helyzet valósága, és ha a srácok túlszárnyalják, akkor tudja, miért történt ez, és ez rendben van. Bárcsak egy kicsit olyan lennék, ahol csak mehetnék és csinálhatnám, és nem aggódnék, hogy legyőznek és túlszárnyalnak. Valószínűleg egy kicsit többet versenyeznék. Elmentem szórakozni a késői modelljeinkkel, vagy valami ilyesmi a helyi pályán, vagy valami, mert határozottan megvertek, ha elmentem, és ezt tettem.”

a versenyzés évente egyszer értékesnek bizonyul a standon végzett munkája szempontjából

Dale Earnhardt Jr. Az egyetlen Xfinity verseny előnyeit tárgyalja

mivel Earnhardt évente csak egyszer versenyez, és jelenleg nincs terve ennek megváltoztatására, azt mondta, hogy még az a korlátozott idő is, amelyet az egyetlen versenyen a volán mögé kerül, elég értékesnek bizonyul, mert ez lehetővé teszi számára, hogy felfrissítse az elméjét a pilóta szemszögéből.

“amikor kiszállok az autóból, sok jegyzetet írok le, és ez nem a személyzet vezetőjének szól” – ismerte el Earnhardt. “Ez nekem megy vissza, hogy broadcast booth megy előre. Próbálok mindent frissen tartani a fejemben arról, hogy a sofőrök mivel foglalkoznak. Elemzőként az a feladatom, hogy elmagyarázzam, hol van a versenyző elméje a verseny bármely pillanatában. Hogy őszinte legyek, az, hogy beszálltam ebbe az autóba erre az egy versenyre, számomra inkább erről szól.

“valószínűleg sok különböző embernek jelent valamit, akik az évek során támogatóink voltak, de számomra ez csak egy nagyszerű frissítés, és elemzőként annyira segít, hogy emlékeztessenek ezekre a dolgokra. És rengeteg információt szerezhetek, ami segít nekem a bokszban ezen a kis versenyen.”

lehet, hogy ez csak egy kis verseny, de Earnhardt rajongói számára ez az év legnagyobb versenye.

mint a Sportscasting a Facebook-on. Kövess minket a Twitteren @ sportscasting19.

összefüggő: Dale Earnhardt Jr. Ballisztikusan kiabált Teresa Earnhardttal, miután hónapokig nem fizettek neki: ‘ti Megszegtétek a szerződésemet!’