hány jégkorong időszak van?

ha új vagy a jégkorongban, az egyik első dolog, amit tudni akarsz, az, hogy a játék tényleges szerkezete hogyan működik. A jégkorong különbözik a labdarúgástól, a kosárlabdától és a focitól abban, hogy hogyan van időzítve és felépítve.

az emberek gyakran megkérdezik, hogy hány negyedév van a jégkorongban, vagy hány félidő van egy hokimeccsen? A válasz ezekre nincs, mert a jégkorongnak nincs negyede vagy fele.

hány időszak van a jégkorongban? A jégkorong játékban három húsz perces időszak van, két tizenöt perces szünet. Ha a játék az alapszakasz három periódusának végén holtversenyben van, akkor azt 5 perces hosszabbítás, majd (esetleg) lövöldözés követi.

míg a rájátszásban, ha a játék a Szabályozás végén holtversenyben van, további 20 perces időszakok kerülnek hozzáadásra, amelyek között szünetek vannak, amíg valaki gólt nem szerez, ami azonnal befejezi a játékot.

vessünk egy pillantást arra, hogy a jégkorongnak miért vannak periódusai, nem pedig felei vagy negyedei, és a tipikus áramlás (az időkkel), hogy egy játék valós időben megy.

Embed from Getty Images

miért három periódus és nem Két félidő?

a jégkorongot nem mindig játszották három 20 perces időszakban. Eredetileg a játék két 30 perces félidővel kezdődött, köztes szünettel. Nehéz tudni, hogy mikor történt a váltás két félről három periódusra, de valószínűleg az 1900-as évek elején.

a három időszak koncepciója olyan újítás volt, amely az Nha része volt, az NHL versenytársa és elődje.

az ok, amiért a változtatás két félidőről három periódusra történt, és hogy miért tartják még ma is, minden köze van a jég minőségéhez.

a szünet alatt (a periódusok közötti 15 perc) a jeget egy Zamboni nevű gép újra felszínre hozza. A jég felújítása lehetővé teszi a kis lyukak rögzítését, korcsolyajelek, vagy a felhalmozódott hó. A jég felújítása után a jég minősége jelentősen javul, és ideális esetben a jég friss és új.

amikor a jégkorongot két 30 perces félidőben játszották, túl sok kopás volt a jégen. Megállapították, hogy a jégen korcsolyázó hokisok túl kemények voltak a jégen, a félidő végére pedig a jég minősége túl gyenge lett a játékhoz.

ha a tv-ben néz, vagy egy játék, akkor a helyszínen rossz minőségű jég figyeli, hogy ha a korong ‘pattogó’. A korong lesz egy nehezebb időt tartózkodó lapos a jégen, és a játékosok át, és lőni a korongot láthatjuk, hogy a korong nem marad még. Ez nehézséget okoz a játékosoknak és a játék rosszabb minőségét.

minden időszak után: szünet és jégtakaró.

tehát a jégminőség szempontjából tökéletes értelme van három periódusban jégkorongozni. Ahelyett, hogy csak egy alkalom lenne a jég újrafelfedezésére, három periódus lehetővé teszi, hogy a jég kétszer is felszínre kerüljön: egyszer az 1.és a 2. időszak között, a másik pedig a 2. és a 3. időszak között.

miután a Zamboni gép újra felszínre hozta a jeget, a jég minősége jelentősen megnő. A jég közepét szintén felújítják, mielőtt lövöldözés történne.

a 15 perces szünet megfelel a jég tisztításának és újrafelfedezésének. Nem veszi az egész 15 perc annyi NHL csapat lesz a jég szórakozás időszakok között.

még a további jégfelújítás mellett is, amelyet három periódus lehetővé tesz, a jég minősége továbbra is romlik a játék folytatásával. Ez leginkább annak köszönhető, hogy az épület hőmérséklete megemelkedik — ha 15 000-20 000 ember van az épületben, akkor némi hő keletkezik!

a jég nem működik olyan jól, amikor a hőmérséklet emelkedik ..

mennyi ideig tart egy periódus lejátszása valós időben?

valós időben egy időszak körülbelül 40 percet vesz igénybe. Ez a játék leállásait és a tv-időkorlátokat jelenti, így a játékot televíziós hálózat megmutathatja reklámjait (ezek közül minden időszakban kettő van).

ha minden periódus körülbelül 40 percet vesz igénybe, akkor a teljes játék 120 perc lesz, a szünetekben összesen 30 perc összesen 150 percet vagy 2,5 órát ad. Tehát attól az időponttól kezdve, amikor a korongot a végső kürt hangjáig ejtik, 2,5 óra.

néha a játék lesz egy kicsit hosszabb, de ez gyakran nem rövidebb, mint ez.

itt van egy valós idejű áramlását, hogy az időszakok jégkorong fog folyni egy profi játék:

9:35 a játék vége

amikor nézem a hoki játék otthon ez az általános iránymutatás, hogy megyek. Ha nem akarom megnézni a játék előtti műsort vagy a szüneteket, tudom, hogy nagyjából 7:05-kor, 8:00-kor és 9:00-kor kell ülnöm a székemben, hogy biztosan elkapjam az akció nagy részét.

természetesen a streaming tv-vel, amelyet szüneteltethet és felvehet, amikor csak akarja, könnyebbé teszi, mint valaha. De egy kicsit régi iskola vagyok, és szeretem élőben nézni, amennyire csak lehetséges.

alapszakaszbeli játékban, ha a játék a Szabályozás végén (a három periódus végén) holtversenyben van, akkor további 5 perces hosszabbítás kerül hozzáadásra a játékhoz.

a 3.periódus és a hosszabbítás között nincs szünet, és a játék a Szabályozás végétől számított néhány percen belül megkezdődik. Ha ez alatt az 5 perc alatt egyetlen csapat sem szerez gólt, akkor a játékot Egy lövöldözés dönti el.

amikor a játék megy a shootout fognak csinálni egy gyors resurface a közepén a jég. Minden arénában két zambonis van, amelyek egy kört tesznek fel és le a jég közepén, hogy elsimítsák a játékosok lövési területeit – ez lehetővé teszi a játékosok számára, hogy magasan képzett mozdulatokat hajtsanak végre lövöldözési kísérleteik során, és ne csak a rossz jégviszonyok miatt kényszerüljenek lőni.

a rájátszásban, ha a játék a Szabályozás végén holtversenyben van, akkor teljes szünet következik, amelyet újabb húsz perces teljes időszak követ.

ez a minta addig folytatódik, amíg valaki gólt nem szerez a játék befejezéséhez (hirtelen halál). Gyakori volt, hogy több hosszabbítást játszottak a Stanley Kupa rájátszásában. Ötletet adni, itt található az NHL rájátszás történetének leghosszabb játékainak listája: