meddig NHL szünetek?

attól függően, hogy részt vesz-e a játékban, vagy TV-n nézi-e, a szüneteket a következő célokra használják:

a jég felújítása

mint korábban említettük, a szünet idejét a jég felújítására használják az optimális játékfeltételek érdekében. A 18 perc többnyire lehetővé teszi a Zambonis (általában x2) számára, hogy megtisztítsa a jeget, majd a jégtisztító személyzet megtisztítja a pocsolyákat, és hagyja, hogy a felület megszáradjon.

játékos szünet és Csapat átcsoportosítás

a játékosok és az edzők visszakerülnek a megfelelő öltözőbe, így alapvetően pihenhetnek az időszakok között. Ezenkívül a csapat edzői megvitatják a játék menetét megváltoztató stratégiákat és átcsoportosítják játékosaikat.

Spectator Breaks: Food, Drinks and fürdőszoba

a közönség tagjai használhatják az időt az ételek és italok feltöltésére, mivel a játék hossza valós időben 2,5+ óra. Mivel sok néző élvezi az alkoholtartalmú italok fogyasztását, elengedhetetlen a fürdőszobai szünet szükségessége. Ha valaha is részt vett bármilyen sporteseményen, különösen egy hokimeccsen, a fürdőszobák rendkívül zsúfoltak a szünetek alatt.

azoknak a nézőknek, akik otthon nézik a játékot, a liga a szüneteket arra használja, hogy reklámokon keresztül reklámozza szponzorait. Ez kiegészíti az egyes időszakok tervezett TV-időtúllépéseit. A hálózatok általában óránként 15 perc reklámot akarnak beszorítani,amelyeket többnyire szünetekben játszanak.

hivatalosan a szünet akkor kezdődik, amikor az utolsó tisztviselő (játékvezető) elhagyja a jeget. Ez azt jelenti, hogy a szünet órája akkor kezdődik, amikor minden játékos és tisztviselő elhagyja a jégfelületet, és nem akkor, amikor a játék órája 00:00-ra ér.

az NHL szüneteinek története

az 1927-28-as szezonban az NHL játékai 3×20 perces és 10 perces szünetekben szabványosítottak.

az 1947-48-as szezonban az NHL bevezette a hirtelen halál túlóráit, amelyek 10 perces szüneteket is tartalmaztak.

az 1966-67-es szezonra a szüneteket 15 percre meghosszabbították.

ezt követően a szünetek 17 percesek voltak az összes országosan televíziós játékban, vagy legalább 15 perc 30 másodperc (az összes többi játék esetében).

(NHL forrás)

következtetés

a blogbejegyzés írása közben még mindig az volt a benyomásom, hogy a szünetek 17 percesek. De amikor megnéztem a hivatalos szabálykönyvet, néhány évvel ezelőtt a szünet hosszát 18 percre változtatták.

egy másik szórakoztató tény, amellyel találkoztam, az, hogy a szünetek csak akkor kezdődnek, amikor az utolsó tisztviselő elhagyja a jeget, nem pedig egyszerűen akkor, amikor a játék órája 00:00-ra ér. Aminek van értelme, mert vannak olyan esetek, amikor a csapatok egy időszak végén verekedésbe keverednek, ami szintén büntetéseket vonhat maga után.

figyelembe véve, hogy egész életen át rajongtam a jégkorongért, soha nem figyeltem arra, hogy mikor kezdődik a szünet visszaszámláló órája, különösen akkor, amikor személyesen vettem részt a játékokon.

végül, amikor a következő időszak kezdődik, látni fogja, hogy a játékvezetők először visszatérnek a jégre, majd a játékosok néhány perccel a mérkőzés folytatása előtt.

Ön is érdekelt, hogy megismerjék a hossza jégkorong játékok – szempontjából nézési idő. További információ erről, győződjön meg róla, hogy nézd meg a blogomat itt hívott mennyi ideig tart egy jégkorong játék utolsó?