MENCS: nyolc figyelmeztetés lassú Daytona 500 nál nél Daytona International Speedway

a Daytona 500 59.futása a Daytona International Speedway-n nyolc figyelmeztetést látott az 500 mérföldes esemény során. Ezek közül a figyelmeztetések közül kettő 10 plusz sofőrt érintett,és a délutánt több kulcsnévvel zárta. Amikor a 200 körös verseny véget ért, a 40 versenyző közül 25 átlépte a célvonalat a ‘nagy amerikai versenyen’.

a legrangosabb stock car verseny nagyon tiszta rajtot kapott, ellentétben a NASCAR Camping World Truck és az XFINITY Series hétvégi versenyeivel. Az első óvatosság csak a 32. körben repülne Corey LaJoie számára az elülső szakaszon, mivel néhány csapat úgy döntött, hogy green alatt eléri a pit Roadot. Erik Jones, aki az első Daytona 500-ban versenyzett a 77. számú 5 órás Energy Toyota – ban, megkapta a szabad bérletet. A mezőny négy körrel később, a 35.körben zöldre tér vissza.

a mező egészen az első szakasz végéig zöld marad. Kyle Busch lesz ennek a szakasznak a győztese, Jeffrey Earnhardt pedig a 33.számú Chevrolet lenne a szabad passz. A mezőny csak hat körrel később, a 67.körben zöldre vált a második szakaszra.

a mezőny 39 körrel később tiszta és zöld marad. Ez lenne a nap első nagyobb eseménye, mivel hat autó vett részt a harmadik kanyarban, és 17 percig húzták a piros zászlót, miközben a pálya személyzete megtisztította a folyadékot. A nehéz ütők Kyle Busch, Dale Earnhardt Jr., Erik Jones és Ty Dillon is részt vettek. Elliott Sadler versenyvezető is elkapott egy darabot. Csak Sadler és Dillon tudta folytatni ezt a balesetet. A mezőny a 112. körben zöldre vált.

a második szakasz vége lenne a negyedik óvatosság oka. Kevin Harvick, a nem. 4 Jimmy John Fordja lenne a második szakasz győztese. Martin Truex Jr., aki második lett a tavalyi Daytona 500-on, volt az első autó egy körrel lejjebb, és megkapta a szabadpasszt. A verseny négy körrel később, a 125.körben zöldre tér vissza.

a következő figyelmeztetés, amely közül az első 10 plusz pilótát érintett, négy körrel később, a 129.körben fordul elő. J. J.: J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J. J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J., J. Joey Gase és Joey Logano mind részt vettek ebben az incidensben a harmadik körben. Kennington, Buescher, Johnson, Patrick és Bowyer nem tudták folytatni. Az újonc Daniel Suarez megkapta az ingyenes bérletet. A zöld zászló öt körrel később, a 133.körben jön ki.

négy körrel később a mezőny lelassult egy újabb óvatosság miatt. Ez a roncs magában Ricky Stenhouse Jr., Trevor Bayne, Elliott Sadler és Jeffrey Earnhardt négy körrel később a 137.körben. Stenhouse lenne az egyetlen sofőr, aki nem tudja folytatni ezt. Ty Dillon lenne a szabad passz címzettje, mivel a mezőny zöldre térne vissza a 141.körben.

a következő baleset két körrel később következik be a hátsó szakaszon, amelyben 11 pilóta vesz részt, akik közül néhány nehéz ütő volt. Ők voltak Jamie McMurray, Brad Keselowski, Ryan Newman, Denny Hamlin, Landon Cassill, Jeffrey Earnhardt, Daniel Suarez, Ty Dillon, Chase Elliott, Michael McDowell és Brendan Gaughan. Dillon, Suarez,McMurray, Keselowski és Earnhardt mind végeztek. Nem lenne szabad passz, mivel a mezőny zöldre tér vissza a 148. körben.

a nap utolsó óvatossága három körrel később jött ki, amikor Joey Gase, Brendan Gaughan és Chase Elliott összekuszálódtak a hátsó szakaszon. Az előző óvatossághoz hasonlóan nem volt szabad bérletre jogosult sofőr. Mindhárman folytatták az evnt befejezését.

a Daytona 500, a Monster Energy NASCAR Kupasorozat hivatalos szezonnyitója átlagos sebessége 143,187 mph volt. és volt 37 vezető változások között 18 számos vezetők. Három órán át, 29 percig és 31 másodpercig tartott, és 0,228 másodperces győzelmi különbséggel rendelkezett.