mennyi pénzt kap, ha olimpiai aranyérmet nyer Dél-Afrikában

aranyérmet nyerni az olimpián életet megváltoztató élmény. Nem lehet árat fizetni érte. De attól függően, hogy honnan származik, számíthat pénzügyi váratlan helyzetre.

a Statista összegyűjtötte a 12 ország által a riói olimpiai játékok győztes sportolóinak kiosztott pénzdíjakat. Az értékeket amerikai dollárra konvertálják.

ha a dobogó tetején állsz, és a szingapúri nemzeti himnusz szól — ami az első lenne: az ország Olimpikonjai által valaha nyert négy érem közül egy sem volt arany—, akkor dicsőséggel és 753 000 dolláros bónusszal távozol.

ez közel 30-szor több pénz, mint amennyit ugyanazon érem megnyerésével keresne, ha az amerikai olimpiai csapatért versenyezne, amely Rióban 11 aranyat gyűjtött össze a világverő 32 összesített érem között csütörtök déltől.

5,5 millió lakosával (szemben például New York City 8 lakosával.17 millió), a sziget város-állam Szingapúr törte fel egy pár érmet, mindkét bronz, asztalitenisz a londoni játékok 2012. Két ezüstje 1960-ban, a súlyemelésben, 2008-ban pedig ismét az asztaliteniszben jelent meg.

Medals

ezzel szemben az Egyesült Államok 1071 aranyérmet és 2698 érmet nyert az 1896 — os Athéni játékok óta — az olimpia modern korszakának kezdete óta -, nem számítva a Rióban nyert érmeket, ahol a Goldman Sachs és a PricewaterhouseCoopers előrejelzése szerint az Egyesült Államok több mint 100 érmet szerez.

más országok, köztük az Egyesült Királyság, nem kínálnak készpénzes bónuszokat az érmeseknek.

mivel a verseny folytatódik Rióban, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a nemzeti sportszövetségek vezetői vizsgálat alá kerültek, hogy a játékok által generált pénz mennyire kevés a sportolókhoz.

természetesen a legnépszerűbb sportágak élsportolói milliókat gyűjthetnek támogatásokkal, szponzorokkal és fizetett megjelenésekkel. Gabby Douglas tornász nettó értéke 3 millió dollár, míg Michael Phelps úszó 55 millió dolláros nettó értékkel büszkélkedhet.