mikor adta hozzá az NBA a lövés óráját?

ezen a napon 67 évvel ezelőtt az NBA hozzáadta a lövés óráját a játékához, örökre megváltoztatva a kosárlabdát.

az NBA hozzáadta a lövés óráját április 22-én, 1954-ben, hogy megmentse termékét.

április 22, 1954: NBA hivatalosan bevezette és elfogadta a 24 másodperces lövés óra, amely lényegében megmentette a sport kosárlabda pic.twitter.com / BudwyZGEiJ

– ezen a napon a sporttörténelemben (@OTD_in_history) április 22, 2021

abban az időben a kosárlabda túl alacsony pontszámot kapott, és túlságosan összpontosított az óra megölésére, hogy szórakoztassa az embereket. 1950-ben a Fort Wayne Pistons legyőzte a Minneapolis Lakers, 19-18, az NBA történelmének legalacsonyabb pontszámú játékában, ami nem túl ragyogó példa arra, hogy mi lett a bajnokság. A probléma az 1950-es években is fennállt, az 1953-54-es szezonban pedig tarthatatlanná vált. Amikor a csapatok vezetést szereztek a negyedik negyedben, őrük csöpögne körül, amíg szabálytalanságot nem követnek el. Perc telt el az óra között lövés kísérletek.

“a játék elakadt játék lett” – mondta Danny Biasone, a Syracuse Nationals tulajdonosa egy interjúban. “Egy csapat előrébb jutna, még az első félidőben is, és elakadna. A másik csapat folyamatosan szabálytalankodott, és folyamatosan parádézni kellett a szabálytalanságig. De unalmas volt!”

Biasone tudta, hogy valaminek meg kell változnia, ezért kidolgozott egy megoldást: egy 24 másodperces lövési órát. Biasone felajánlotta ötletét az éves tulajdonosok találkozóján New Yorkban. De honnan jött a 24 másodperc?

“rájöttem, hogy csapatonként átlagosan körülbelül 60 lövést kapunk” – mondta Biasone Charles Paikertnek A New York Times 1984-ben arról, hogy miért döntött 24 másodpercre a lövés órájára. “Huszonnégy belefér a 60-ba, tehát ha minden csapat 24 másodpercet használt fel egy lövésre, akkor átlagosan 60 lövést kapnának. De a pontos szám nem volt fontos. Az én ötletem az volt, hogy folytassuk a játékot, hogy felgyorsítsuk.”

miért van az NBA lövés órája 24 másodperc?  Sport magyarázat

a hosszabb történet arról, hogy a lövés órája hogyan jött létre, sokkal különlegesebb és hihetetlenebb, és Seerat Sohi a Sports Illustrated-től részletesen elmagyarázta a lövés óra születését 2017-ben.

a shot clock a következő szezonban került bevezetésre, a Rochester Royals és a Boston Celtics pedig az első játékot tapasztalta meg a fő szabályváltozással októberben. 30, 1954 Rochesterben, New Yorkban. Több mint 1500 szurkoló figyelte a Royals győzelmét, 98-95-re, 25 pont és 11 lepattanó mögött Bobby Wanzer. Rochester 17 pontos vezetést tartott a harmadik negyedben, és ha a játékot egy szezonnal korábban játszották volna, a Royals valószínűleg sok percet pazarolt volna szándékosan semmit. De a felvétel a lövés óra, kellett tartani kosárlabdázni, megnyitva a verseny akár egy izgalmas késői játék visszatérési kísérlet.

a többi már történelem, mivel a shot clock ma már az NBA és a kosárlabda számos más szintje a világon. Biasone hozzájárulása a játékhoz posztumusz beiktatást kapott a Naismith Hírességek Csarnoka 2000-ben.