Stanley Cup playoffs

a Stanley Cup playoffs egy kieséses versenyen a National Hockey League.

a Stanley kupa megnyeréséhez egy csapatnak 16 rájátszási mérkőzést kell megnyernie, 4-et a 4 forduló mindegyikében.

a rájátszásnak 4 fordulója van. Minden forduló a hét legjobb sorozata. Ez azt jelenti, hogy legfeljebb hét játékot játszanak, amíg egy csapat meg nem nyer 4 a játékok közül. Az első három forduló eldönti, hogy az egyes konferenciák melyik csapata jut tovább az utolsó fordulóba. Az utolsó fordulót Stanley Kupa döntőnek hívják. Ennek a sorozatnak a győztese lesz az NHL és a Stanley Kupa győztese.

a rájátszás első fordulóját konferencia negyeddöntőnek hívják. Minden konferencián négy játék van. Az első forduló győztesei továbbjutnak a második fordulóba. A harmadik forduló a konferencia döntője. Az egyes konferenciákon (Keleti Konferencia és Nyugati Konferencia) maradt két csapat egymással játszik. A konferencia bajnokai továbbjutnak a Stanley Kupa döntőjébe.

az első három fordulóban a magasabb kiemelt csapat hazai jégelőnnyel rendelkezik. A Stanley Kupa döntőjében az alapszakasz jobb rekordjával rendelkező csapathoz kerül. A hazai jéggel rendelkező csapat az 1., 2., 5. és 7. mérkőzést rendezi, míg az ellenfél a 3., 4. és 6. mérkőzést (az 5-7. mérkőzést “szükség esetén”játsszák).

ellentétben az alapszakaszbeli játékokkal, amelyek módosított formátumúak a hosszabbításos játékokhoz (3 korcsolyázó és egy kapus oldalanként), a rájátszás mérkőzéseinek rendszeres osztagai vannak (5 korcsolyázó és egy kapus oldalanként), és mindegyiket hirtelen halál formátumban játsszák.