Szívszorító pillanatok a futballban: azok a játékosok, akik összeestek a pályán

játékról meccsre, a futball csodálatos élményeket, győzelmeket és boldogságot nyújt nekünk. Ez egy olyan sport, amely egyesíti az egész világot, amikor egy futballt rúgnak a pályán. Ennek a sportnak varázslatos képessége van arra, hogy 90 percig mindenki elfelejtse napi problémáit. Vannak azonban szomorú és nehéz pillanatai – nincs tragikusabb, mint látni, hogy szeretett futballistáink összeomlanak a pályán. Christian Eriksen volt a legújabb ilyen játékos. Az Inter Milan középpályása CPR-t kapott a pályán, miután összeomlott Dánia Euro 2020 nyitó mérkőzésén Finnország ellen szombaton, amikor bedobott. A mérkőzést az első félidő végén orvosi vészhelyzet miatt hivatalosan elhalasztották, az eredmény továbbra is 0-0 volt.

sok játékos átélte ugyanazt a szomorú élményt a múltban. Nézzük meg a többi játékos, aki összeomlott a futballpályán:

Marc-Vivien Foe (2003)

a korábbi Lens játékos, Marc-Vivien Foe halála, aki az angol Premier League klubokban, a West Ham Unitedben és a Manchester Cityben is játszott, sokkolta a futballvilágot 2003-ban. Kamerun szembe Kolumbia az elődöntőben a Konföderációs Kupa június 26, 2003, Lyon, Franciaország. Ellenség, ki volt 28 akkor, a játék 72.percében összeomlott a középső körben. Kihúzták a pályáról, miután megpróbálták újraéleszteni a pályán, és szájról szájra újraélesztést és oxigént kapott. Az orvosok 45 percig próbálták újraindítani a szívét. A középpályás még életben volt, amikor megérkezett a stadion Orvosi Központjába, de nem sokkal később meghalt.

Cheick Tiote (2017)

ez volt az egyik legutóbbi ilyen esemény, amely sokkhullámot váltott ki a futball világában. Elefántcsontpart játékos Tiote, aki nemrég át a Premier League klub Newcastle United Beijing Enterprises, esett edzés közben szenvedés után szívmegállás 5 június 2017. Kórházba szállították, de egy órával később meghalt. Csak néhány hét telt el a 31.születésnapja óta. Megemlékezését június 13-án Pekingben tartották, a Beijing Enterprises csapattársaival és Papiss Cisse-vel, aki vele játszott a Newcastle-ben. Öt nappal később az elefántcsontparti Abidjanban helyezték örök nyugalomra nemzeti csapattársai előtt, sőt Amadou Gon Coulibaly miniszterelnök is ott volt.

Cristiano Junior (2004)

a Szövetség Kupa döntőjének 78.percében a Dempo forward Junior ütközött Mohun Bagan kapus Subrata Pal. Miközben megszerezte második gólját, miután a labdát a dobozba kergette, ütközött a kapussal, eltántorodott, majd összeomlott. Mivel sikertelenül próbálták újraéleszteni, Juniort levették a pályáról, miközben a játék folytatódott. A kórházba érkezéskor halott volt. Dempo megnyerte a kupát 2-0-ra, de az eredmény jelentéktelen volt, mivel a játékosok és a szurkolók tele voltak bánattal. A kórházban végzett boncolás szerint a labdarúgó szívinfarktus miatt halt meg. Dempo később bejelentette, hogy visszavonják Junior 10.számú ingét.

Antonio Puerta (2007)

alatt Sevilla első La Liga mérkőzés a 2007-08 szezon ellen Getafe CF augusztus 25-én, 2007, Puerta összeesett, és elvesztette az eszméletét a büntető területen miatt szívmegállás. Alig 35 perc játék után megfigyelték, hogy guggol, majd összeomlik, amikor visszatért csapata céljához. A klub orvosi személyzete és a játékosok gyorsan körülvették.

Puerta az öltözőbe tudott járni, miután felépült és kicserélték, de újra összeesett. Az orvosok újraélesztették, majd mentőautóval kórházba szállították, ahol három nappal később meghalt. Halála idején Puerta barátnője első gyermekét várta. Temetésén mind a Sevilla, mind a helyi rivális Real Betis játékosai részt vettek.

Fabrice Muamba (2012)

a Bolton Wanderers középpályása hasonló balesetet szenvedett, de szerencsére túlélte és teljesen felépült. Muamba szenvedett szívmegállás és összeomlott az első felében egy FA-Kupa negyeddöntő elleni mérkőzés Tottenham Hotspur a White Hart Lane március 17-én 2012. Az orvosi személyzet, köztük egy kardiológus tanácsadó, aki rajongója volt a játéknak, nagy figyelmet szentelt neki a pályán. Muambát ezután kórházba szállították, a Bolton menedzsere, Owen Coyle és Kevin Davies klubkapitány kíséretében a mentőben.

Howard Webb játékvezető lefújta a meccset, Bolton következő mérkőzését pedig az Aston Villa ellen, amelyet három nappal később játszottak volna, a klub kérésére elhalasztották. Muamba szíve állítólag megállt 78 perc alatt a megpróbáltatás, de szerencsére életét megmentették. Április 16-án kiengedték a kórházból, sőt részt vett a Bolton elleni hazai mérkőzésen Tottenham Hotspur május 2-án. Nem sokkal később klubja bejelentette, hogy Muamba orvosi csapata tanácsára visszavonult a profi labdarúgástól.