jak se kvalifikujete, abyste získali své jméno na Stanley Cupu?

Vložit z Getty Images

Stanley Cup je nejlepší trofej ve všech sportech. A jedna z nejlepších věcí na vítězství ve Stanley Cupu je, že si na trofej vyryjete své jméno. Pokud máte někdy možnost vidět Stanley Cup osobně, je to takový zábavný zážitek ohlédnout se za všemi legendami-Orrem, Gretzkym( recenze všech jeho výher v poháru), Lemieuxem( příspěvek o všech jeho výhrách v poháru), Brodeurem, Yzermanem-kteří na něm mají své jméno.

když se podíváte na rytiny Stanley Cupu, všimnete si, že existuje spousta jmen tam mimo 20 hráčů, kteří se oblékli a vyhráli Poslední mistrovskou hru. Ano, Jsou tu další hráči, ale jsou tu i majitelé, manažeři, trenéři a trenéři.

takže když tým vyhraje Stanley Cup, kdo dostane jejich jméno vyryto? Každý mistrovský tým může dát do poháru až 52 jmen, která zahrnují hráče, trenéři, vedení a zaměstnanci. Kritéria jsou založena na odehraných zápasech pravidelné sezóny, finále Stanley Cupu, nebo aktivní příslušnost k klubu. Tým může požádat o uvedení jména, které nespadá do tohoto kritéria.

po krátkém pohledu na to, kdy se na poháru začaly vyrývat jména, se podívejme na kritéria, která mají být vyryti hráči a nehráči.

historie rytých jmen na Stanley Cup

Stanley Cup byl poprvé udělen v roce 1893 hokejovému klubu Montreal, ale v té době nebyla do poháru přidána žádná jména.

byla přidána jména pro vítěze z roku 1907 Montreal Wanderers a vítěze z roku 1915 Vancouver Millionaires do mísy části poháru.

jména nezačala pravidelně vyrývat na pohár až do roku 1925 s Victoria Cougars. 1925 byl také poprvé přidán prsten do šálku, protože předtím to byla jen mísa s jednoduchou základnou. (Na vnitřní straně šálku je dokonce několik rytin). Od té doby má každý tým, který vyhrál Stanley Cup, na něm vyrytá jména.

z 1925-1997 neexistovala žádná formální pravidla o tom, kdo dostal své jméno na poháru od vítězného týmu. V roce 1998 Detroit Red Wings předložili seznam 55 jmen, který NHL přijala, i když zjistili, že je to příliš mnoho.

to vedlo k tomu, že NHL nastínila kritéria pro to, kdo dostane své jméno na poháru. Od té doby se NHL rozhodla, že tým může dát maximálně 52 jmen na pohár, a vyjmenoval kritéria pro hráče a nehráče

kritéria pro jména hráčů na Stanley Cup

aby hráč dostal své jméno automaticky na Stanley Cup jako součást mistrovského týmu, musí mít:

• hrál polovinu pravidelné sezóny, což by bylo 41 her, nebo
  • jedna hra ve finále Stanley Cupu

Poznámka: to by umožnilo hráči, který byl klíčovou součástí týmu, který byl během pravidelné sezóny zraněn, nechat vyrýt své jméno. Zdroj

a co záložní brankář?

jeden z vašich dvou brankářů odehraje v sezóně NHL méně než 41 zápasů a ve finále často hraje pouze jeden brankář. Dostane záložní brankář své jméno na pohár?

krátká odpověď zní ano a zde jsou kritéria pro záložního brankáře:

• musí být oblečen jako záloha pro alespoň polovinu zápasů pravidelné sezóny týmu, což je 41
  • musí být oblečen jako záloha pro jednu z her ve finále Stanley Cupu

výjimky pro hráče, kteří nesplňují kritéria

existují výjimky z těchto kritérií pro hráče, protože týmy mohou podat žádost jménem hráče, který se nehodí. Všechny příklady výjimek jsou jedinečné a nezapadají do určité formy, ale podívejme se na několik příkladů.

Detroit-jméno Vladimira Konstantinova bylo vyryto na poháru v roce 1998, přestože nehrál v žádné hře v pravidelné sezóně ani v play-off. Konstantinov byl předloni vážně zraněn při autonehodě, krátce po zisku Stanley Cupu v Detroitu v roce 1997. Detroit požádal o přidání svého jména a bylo to.

Chicago Blackhawks-v roce 2015 Hawks nepožádali o to, aby Anti Raanta měl své jméno na poháru, který hrál 14 zápasů během pravidelné sezóny, ale stal se třetím brankářem řetězce během běhu poháru. Nicméně, oni dělali petici (a byli úspěšní) pro zřídka použitý Joakin Nordstrom kdo hrál 38 hry a 3 playoff hry, stejně jako Daniel Carcillo kdo hrál 39 hry v pravidelné sezóně a žádné playoff hry. Myslím, že jestřábi si mysleli, že Carcillo a Nordstrom jsou dost blízko???

Pittsburgh Penguins-v roce 2016 byl Pascal Dupuis nucen odejít do důchodu kvůli zdravotním problémům poté, co v této sezóně hrál pouze v 18 hrách. Tučňáci toho roku vyhráli Stanley Cup a úspěšně požádali o dlouhodobé tučňáky, aby do poháru přidali jeho jméno. Bylo oznámeno, že navzdory tomu, že Dupuis toho roku moc nehrál na ledě, byl stále aktivním členem týmu, který přidal vedení v zákulisí.

kritéria pro non-hráči název Stanley Cup: majitelé, vedení, trenéři, a zaměstnanci.

další jména, která najdete na Stanley Cupu, patří majitelům, vedení, trenérům a podpůrným pracovníkům, kteří jsou přidruženi k týmu. Jediným skutečným kritériem pro to je, že osoba musí mít aktivní roli s týmem. Tým nesmí někoho nasadit jen proto, že se mu líbí – více o tom dole.

zde je seznam různých rolí od zaměstnanců, které najdete na poháru:

• majitelé: často existuje více vlastníků
  • vedení: prezident, generální ředitel, asistent generálního ředitele
  • podpůrný personál: hlavní trenér, Asistent trenéra, skauti

St. Louis Blues Stanley Cup rytá jména

2019 šampioni Stanley Cupu St. Louis Blues jména vyrytá na Stanley Cup

Chcete-li získat opravdu dobrý pohled na to, kdo se dostane na Stanley Cup, uvedl jsem všechna jména 52 z týmu St.Louis Blues 2019. Níže jsou uvedeny v pořadí, v jakém se objevují na poháru, nicméně na poháru se objeví pouze jejich jméno a ne pozice. Přidal jsem v pozici, abych poskytl představu o různých rolích, které jsou zahrnuty.

• VP/Media & komunikace značky: Michael Caruso
  • hráči: Alex Pieterangelo, Jake Allen, Ivan Barbashev, Jordan Binnington, Samuel Blais, Jay Bouwmeester, Robert Bortuzzo, Tyler Bozk, Michael Del Zotto, Vince Dunn, Joel Edmundson, Robby Fabbri, Carl Gunnarsson, Patrick Maroon, Ryan O ‚ Reilly, Colton Parayko, David Perron Zach Sanford, Brayden Schenn, Jaden Schwartz, Alexander Steen, Oskar Sundqvist, Vladimir Tarasenko, Robert Thomas

jména odstraněná z poháru

nejslavnější jméno, které nebylo na pohár povoleno, bylo jméno Basila Pocklingtona, otce majitele Edmonton Oilers Petera Pocklingtona. Peter dostal jméno svého otce na pohár původně, ale NHL namítla, protože Basil nehrál žádnou roli ani s týmem. Namísto odstranění ryté části poháru, NHL jednoduše umístila velké značky „XXXXX“ nad jméno Basila Pocklingtona.