kdy NBA přidala hodiny výstřelu?

v tento den před 67 lety přidala NBA do své hry střílené hodiny a navždy změnila basketbal.

NBA přidala shot clock 22. Dubna 1954 ve snaze zachránit svůj produkt.

22. Dubna 1954: NBA oficiálně představila a přijala 24sekundové hodiny, které v podstatě zachránily sport basketbalu pic.Cvrlikání.com / BudwyZGEiJ

– v tento den v historii sportu (@OTD_in_history) duben 22, 2021

v době, kdy, basketbal se stal příliš nízkým skóre a příliš se zaměřil na zabíjení hodin, aby lidi bavil. V 1950, Fort Wayne Pistons porazil Minneapolis Lakers, 19-18, v nejnižším skóre hry v historii NBA, ne tak zářivý příklad toho, co liga se stala. Problém přetrvával do roku 1950 a stal se neudržitelný v sezóně 1953-54. Když týmy držely ve čtvrté čtvrtině vedení, měli by kolem strážného driblovat, dokud nebyli faulováni. Minuty by ubíhaly na hodiny mezi výstřely.

„hra se stala zdržovací hrou,“ řekl v rozhovoru Danny Biasone, majitel Syracuse Nationals. „Tým by se dostal dopředu, dokonce i v první polovině, a šel by do stánku. Druhý tým fauloval dál a musel to být neustálý průvod na faulovou čáru. Páni, byla to nuda!“

Biasone věděl, že se něco musí změnit, a tak vymyslel řešení: 24sekundový výstřel. Biasone nabídl svůj nápad na výročním setkání vlastníků v New Yorku. Ale odkud se vzalo 24 sekund?

„přišel jsem na to, že jsme v průměru dávali asi 60 střel na zápas na tým,“ řekl Biasone v roce 1984 Charlesi Paikertovi z New York Times o tom, proč se usadil na 24 sekundách pro střelecké hodiny. „Dvacet čtyři se vejde do 60, takže pokud by každý tým spotřeboval 24 sekund na výstřel, průměrně by 60 výstřelů. Přesné číslo ale nebylo důležité. Můj nápad byl udržet hru v chodu, zrychlit ji.“

proč je NBA výstřel hodiny 24 sekundy? / Sport vysvětlil

delší příběh o tom, jak se natáčely hodiny, je zvláštnější a neuvěřitelnější, a Seerat Sohi ze Sports Illustrated vysvětlil zrod záběrových hodin do hloubky v roce 2017.

shot clock byl realizován v následující sezóně s Rochester Royals a Boston Celtics zažívá první zápas s hlavní změnou pravidel v říjnu. 30, 1954 v Rochesteru, New York. Více než 1500 fanoušků sledovalo výhru Royals 98: 95, za 25 body a 11 doskoky stál Bobby Wanzer. Rochester držel ve třetí čtvrtině náskok 17 bodů a kdyby se hra hrála o jednu sezónu dříve, Royals by pravděpodobně promarnili mnoho minut úmyslným nicneděláním. Ale se zahrnutím střeleckých hodin, museli dál hrát basketbal, otevření soutěže až do vzrušujícího pokusu o návrat do pozdních her.

zbytek je historie jako výstřel hodiny je nyní jádro NBA a mnoho dalších úrovní basketbalu po celém světě. Biasoneho příspěvky do hry mu vynesly posmrtné uvedení do Síně slávy Naismith v roce 2000.