Kolik MVP Vyhrál Kobe?

vzít si domů trofej MVP po náročné sezóně je jednou z nejobtížnějších věcí v basketbalu. Dokonce i největší hráči všech dob drápali a poškrábali se, aby během své kariéry dostali jen jednoho nebo několik. Včetně Kobeho Bryanta.

byl jsem sledoval basketbal pro lepší část třiceti let. Moje vlastní zkušenost s hrou mi dala spoustu znalostí o NBA a její historii. Nejen to, ale byl jsem svědkem toho, jak Kobe a jeho MVP běží z první ruky.

v této příručce se podívám na všechny MVP Kobe vyhrál, stejně jako na některé, na které se přiblížil. Pomocí toho, můžeme rozebrat, co ho dělalo tak zvláštním, proč dostal trofej, kterou udělal, a co to znamená mít v NBA skutečně jedinečné dědictví.

podívejte se na následující části a dozvíte se více.

Rychlá navigace

dostal Kobe více než jeden MVP?

není pochyb o tom, že Kobe byl jedním z nejlepších hráčů v historii NBA. Jeho životopis se shoduje s téměř kýmkoli, včetně LeBrona a Jordana. Nejenže vyhrál monstrózní pět finále, vyhrál finále MVP dvakrát, dělal all-první tým 11 krát, a byl 18 čas all-star.

navzdory tomu všemu a navzdory skutečnosti, že byl tak dlouho tváří ligy, si během svého působení v NBA odnesl pouze jednu trofej MVP. To může znít překvapivě,ale také to posiluje, proč je úspěch pro tolik hráčů tak velký.

vyhrál MVP v roce 2008. Během tohoto roku, Kobe průměrně 28 body za hru, 6 doskoky, 5 asistence, a téměř dvě krádeže. Pomohl také Lakers vzít semeno číslo jedna na západě a dostal je do finále po boku Pau Gasola.

zatímco Lakers by ten rok spadli do velké trojky Celtics, není pochyb o tom, že by tým bez Bryanta u kormidla velkolepě selhal. Jeho vedení, schopnost bodování, a surové statistiky byly nezbytné a pomohly mu získat jediného MVP jeho dlouhé, působivá kariéra.

proč je získání MVP tak obtížné?

pokud jde o výše uvedenou část, může být šokující, že Kobe dostal pouze jeden MVP. Pravda je, že být absolutně nejlepším hráčem v lize je nesmírně těžké. Zatímco Kobe byl skvělý, hrál také s mnoha dalšími hráči všech dob, včetně Shaqa, LeBrona a Tima Duncana.

nejen to, ale několikanásobné vystupování ze smečky se s přibývajícími léty zhoršilo a ztížilo.

kde všichni hráči 60., 70. a 80. let viděli (Moses Malone, Wilt Chamberlain, Larry Bird, Kareem Abdul Jabaar) získat více MVP, schopnost spojit dohromady více se časem snížila. Ve skutečnosti pouze Jordan a Lebron byli schopni získat více než dva od roku 1990.

jako takový je snadné pochopit, proč někdo tak zkušený a talentovaný jako Kobe Bryant měl tolik obtíží vyhrát cenu.

Jak Má Kobe Pouze Jednu?

kromě obtížnosti být MVP měl Kobe také bohužel načasovanou kariéru pro někoho, kdo se snaží vzít domů několik ocenění. To neznamená, že byl špatný nebo přišel krátký, prostě hrál se spoustou dobrých hráčů, kteří měli fenomenální roky.

během svého raného působení v lize se Shaqem šel jeden MVP k velkému muži, zatímco Allen Iverson, Tim Duncan a Kevin Garnett vzali ostatní domů.

poté Steve Nash vyhrál zády k sobě v 05 a 06, zatímco Dirk Nowitzki vyhrál MVP s jedním z největších výkonů v jedné sezóně vůbec. To vše, smíchané s Lakers odpadnout po jejich tři rašeliny na začátku roku 2000, nedal Kobe hodně prostoru vyhrát vlastní cenu.

pak se vplížil, aby vyhrál v roce 2007, ale i když by vyhrál další dva šampionáty, Lebronův vstup do ligy ztěžoval konkurenci pro kohokoli jiného. Ve skutečnosti, král by pokračoval vyhrát čtyři z příštích pěti let.

v té době byla Kobeova kariéra již na vzestupu a jeho odkaz byl plně upevněn. V tu chvíli nutně nepotřeboval další MVP a mistrovství to dokázalo.

FAQs

zde je několik otázek, které byste mohli chtít být zvědaví, odpovím na ně níže.

kdo má nejvíce MVP v historii NBA?

Kareem Abdul-Jabaar má více trofejí MVP než kterýkoli jiný hráč. Během své kariéry vyhrál šest, sotva překonal pětku Michaela Jordana.

má někdo někdy vyhrál Back-To-Back MVP?

Ano. V celé historii bylo dvanáct hráčů, kteří získali ocenění MVP back-to-back. Bill Russell, Larry Bird a Wilt Chamberlain vyhráli tři přímé, zatímco Kareem, Moses Malone, Magic Johnson, Lebron, Jordan, Giannis, Steve Nash, Steph Curry a Tim Duncan vyhráli dva roky po sobě.

má Lebron James nějaké ocenění MVP?

Lebron vyhrál MVP čtyřikrát. Dvakrát ji vyhrál v letech 2008/2009 a 2011/2012. Je jediným člověkem, který získal ocenění back-to-back ve dvou různých časech.

kdo hlasuje pro MVP?

zatímco to bylo poprvé hlasováno hráči, trofej MVP je rozdána speciálně vybraným panelem vysílacích a sportovních spisovatelů roztroušených po USA a Kanadě. Všichni odevzdali hlas na prvním až pátém místě.

závěrečná slova

není pochyb o tom, že Kobe Bryant byl neuvěřitelný. Skutečnost, že vyhrál pouze jeden MVP, není klepáním proti němu, ale spíše důkazem toho, jak obtížné je dosáhnout úspěchu. Byl jedním z nejlepších hráčů vůbec, a ukázalo se to na hřišti i mimo něj.

velmi málo hráčů získalo MVP a všichni, kteří mají, jsou buď v Síni slávy, nebo budou jednoho dne. Jako takový, nedržte to proti Mambě, že dostal jen jednu. Spíše, ocenit vše, co musel udělat, a překonat, aby to získal.