Kolik Období Je V Basketbalových Hrách?

Scotttfujita.com je informativní blog pro čtenáře. Produkty v článku obsahují odkazy na affiliate marketing. Při nákupu prostřednictvím našich odkazů můžeme obdržet malou provizi. Nemusíte za nás platit žádné další poplatky. Podívejte se na naše úplné zveřejnění zde

při sledování basketbalového zápasu diváci často věnují pozornost zbývajícímu času zápasu. Obvykle, tam bude hodiny ukázat čas. Ne každý však zná jeho mechanismus působení a výpočtu. Tyto hodinky jsou spojeny s „obdobími“.“

kolik období je v basketbalové hře? Pravidla pro období v basketbalu se také liší v závislosti na turnaji. Ve hře NBA jsou čtyři období trvající po dobu 12 minut.

ženské basketbalové turnaje NCAA a FIBA basketball budou mít celkem čtyři 10minutová období. Období se také nazývá čtvrtina, protože představuje čtvrtinu hry.

ne všechny basketbalové ligy používají stejnou časovou divizi. Pojďme prozkoumat se Scottem Fujitou rozdíly v obdobích turnajů v tomto článku.

kolik období je v basketbalu scottfujita 1

období v basketbalových zápasech

obsah

kolik období je v basketbalu?

pokud jde o basketbalovou hru, okamžitě si vzpomeneme na hru NBA. Basketbalová hra NBA se skládá ze čtyř období trvajících 12 každý minut.

toto číslo je obvykle správné pouze teoreticky. Při hraní v reálném čase může období trvat déle kvůli vnějším faktorům. Dobrým příkladem je, když tým požaduje časový limit.

různé turnaje budou mít také různé časování a období. Než budeme pokračovat ve zkoumání načasování různých basketbalových zápasů, podívejme se na definici období.

Jaké Jsou Období V Basketbalu?

období v basketbalové hře znamená určitý časový blok. Čas potřebný součtem všech období v zápase se nazývá regulační čas. Pokud budou mít oba týmy po skončení oficiálního času ještě remízu,budou pokračovat ve hře v prodloužení.

mezi jednotlivými obdobími bude krátká přestávka. Pokud by se zápas skládal ze čtyř čtvrtin, byly by mezi první a druhou třetinou a třetí a čtvrtou třetinou dvě krátké přestávky. Mezi druhou a třetí polovinou bude značná 15minutová přestávka. Říká se tomu poločasová přestávka.

v mužských basketbalových hrách NCAA bude pouze poločasová přestávka.

Kolik Období Je Ve Vysokoškolském Basketbalu?

mužské basketbalové zápasy NCAA se skládají pouze ze dvou období, přičemž každá polovina trvá 20 minut. Mezi prvním a druhým obdobím a třetím a čtvrtým obdobím je dvouminutový interval.

regulační hry běží celkem asi 40 minut. Po této době, pokud jsou oba týmy stále svázány, budou pokračovat s přesčasovými obdobími trvajícími 5 minut každý. Počet přesčasových období je neomezený, takže se můžete rozhodnout, kdo vyhraje.

kolik čtvrtin je ve hrách WNBA?

ženský vysokoškolský basketbal hraje čtyři čtvrtiny, každé období trvá deset minut. Celková doba zápasu je 40 minut.

mezitím mužský vysokoškolský basketbal hraje dvě poloviny po 20 minutách. Ačkoli je divize odlišná, celková hrací doba obou turnajů je stejná.

kolik období je v basketbalu

výstřel hodiny v basketbalu

kolik období je ve středoškolském basketbalu?

stejně jako hry NBA se hry na střední škole skládají ze čtyř čtvrtin. Každá čtvrtina trvá 8 minut. Celková doba hry je 32 minut.

v případě remízy po skončení čtvrté třetiny bude čas navíc. Přesčasy trvá 5 minut každé období. Dva týmy budou hrát, dokud nebude nalezen vítěz.

Jak Dlouho Je Poločasová Přestávka V Basketbalovém Zápase?

nejrozšířenější přestávka v zápase se nazývá poločasová přestávka. Jeho trvání je stejné v každém turnaji. Ať už se jedná o hry NBA nebo turnaj NCAA, přestávka trvá 15 minut.

obvykle budou hráči sedět a relaxovat při čekání na další hru. Trenéři také využívají tento čas k přehodnocení hry a předchozího výkonu týmu. Celý tým bude mít schůzky nebo brainstormy, aby diskutoval o strategiích pro zbytek hry.

jaká je nejdelší hra v historii NBA?

kolik období je v basketbalu scottfujita 3

nejdelší zápas NBA

6. ledna 1951 hráli Rochester Royals basketbalový zápas proti rivalovi Indianapolis Olympions. Je to nejdelší hra NBA všech dob, protože trvala šest období. Konečné skóre tohoto zápasu bylo relativně nízké. Olympionici porazili královské rodiny 75: 73.

přidělený čas basketbalové hry je v průměru 63 minut, ale v praxi je často delší kvůli zpožděním, chybám nebo zastavením. Nejen, že hra z roku 1951 trvala dlouho, ale v historii bylo také několik dalších příkladů.

druhý nejdelší zápas v historii NBA se konal 9. listopadu 1989. Seattle Supersonics musel přijmout svou porážku s Milwaukee Bucks po pěti dalších časových obdobích. V té době bylo skóre velmi těsné, 155-154.

nadzvukový Dale Ellis nastavuje rekord pro nejvíce hracího času ve hře. Odehrál 69 ze 73 minut. Šest různých hráčů nastřílelo v tomto zápase více než 20 bodů.

tento zápas můžete znovu sledovat zde.

Závěrečné myšlenky

doufejme, že tento článek vám pomohl získat užitečné informace o obdobích v basketbalu. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení mohou být období čtvrtiny nebo poloviny v závislosti na časovém rozdělení různých turnajů.

sledování a porozumění délce zápasu je také nejlepším způsobem, jak diváci lépe pochopit současnou situaci mezi oběma týmy.

kromě toho byste měli také věnovat pozornost krátkým přestávkám a poločasovým přestávkám. Pomůže vám držet krok s tempem hry a cítit se atraktivnější.