kolik období ledního hokeje existuje?

pokud jste v hokeji nováčkem, jednou z prvních věcí, které budete chtít vědět, je, jak funguje skutečná struktura hry. Hokej se liší od fotbalu, basketbalu a fotbalu v tom, jak je načasován a strukturován.

lidé se často ptají, kolik čtvrtin v hokeji nebo kolik polovin má hokejová hra? Odpověď na to není žádná, protože Hokej nemá čtvrtiny ani půlky.

kolik období je v hokeji? Ve hře ledního hokeje jsou tři období po dvaceti minutách a dvě patnáctiminutové přestávky. Pokud je hra svázána na konci tří období v pravidelné sezóně, následuje 5 minutové prodloužení a poté (možná) přestřelka.

vzhledem k tomu, že v play-off, pokud je hra svázána na konci regulace, budou přidány další období 20 minut, každá s přestávkami mezi nimi, dokud někdo skóruje, což okamžitě ukončí hru.

pojďme se podívat na to, proč hokej má období a ne poloviny nebo čtvrtiny, a typický tok (s časy) toho, jak hra probíhá v reálném čase.

Vložit z Getty Images

proč tři období a ne dvě poloviny?

Hokej se ne vždy hrál ve třech 20minutových obdobích. Původně hra začala dvěma 30minutovými polovinami s přestávkou mezi nimi. Je těžké vědět, kdy byl proveden přechod ze dvou polovin na tři období, ale pravděpodobně na počátku roku 1900.

koncept tří období byl inovací, která byla součástí NHA, konkurenta a předchůdce NHL.

důvod, proč byla změna provedena ze dvou polovin na tři období a proč je stále zachována, má vše co do činění s kvalitou ledu.

během přestávky (15 minut času mezi obdobími) se led znovu vynoří strojem zvaným zamboni. Resurfacing ledu umožňuje všechny malé otvory, brusle značky, nebo sníh, který byl nashromáždil, které mají být opraveny. Po resurfacingu ledu se kvalita ledu výrazně zlepší a v ideálním případě je led čerstvý a nový.

když se hokej hrál ve dvou 30minutových polovinách, bylo na ledě příliš mnoho opotřebení. Bylo rozhodnuto, že hokejisté bruslení na ledě jsou na ledě příliš tvrdí a kvalita ledu do konce poločasu byla příliš špatná na to, aby mohla hrát.

pokud se díváte na televizi nebo jste na hře, můžete si všimnout nekvalitního ledu sledováním, abyste zjistili, zda se puk „odráží“. Puk bude mít těžší zůstat na ledě a jak hráči projdou a střílí puk, můžete vidět, že puk nezůstane v klidu. To vytváří potíže pro hráče a horší kvalitu hry.

po každém období: přestávka a obnovení ledu.

takže hrát hokej ve třech obdobích dává dokonalý smysl z hlediska kvality ledu. Místo toho, aby měl pouze jednu příležitost znovu objevit LED, mít tři období umožňuje, aby se led znovu objevil dvakrát: jednou mezi 1. a 2. obdobím a jindy mezi 2.a 3. obdobím.

jakmile je led obnoven strojem zamboni, kvalita ledu se výrazně zvyšuje. Uprostřed ledu se také znovu objeví před přestřelkou.

délka přestávky 15 minut odpovídá schopnosti ledu vyčistit a zabrousit. Netrvá celých 15 minut, tolik týmů NHL bude mít na ledě zábavu mezi obdobími.

i s dalším zabrousením ledu, které umožňuje tři období, se kvalita ledu stále zhoršuje, jak hra pokračuje. To je většinou způsobeno účinkem teploty v budově, která se zvyšuje-mít 15,000 20,000-XNUMX XNUMX lidí v budově vytváří nějaké teplo!

LED nedělá tak dobře, když teplota stoupá 🙂

jak dlouho trvá přehrávání období v reálném čase?

v reálném čase trvá přehrávání přibližně 40 minut. To představuje zastavení ve hře a televizní časové limity, takže síť vysílající hru může zobrazovat své reklamy(v každém období jsou dvě).

pokud každé období trvá asi 40 minut, pak celková hra bude 120 minut s 30 minutami Celkem za přestávky dává celkem 150 minut nebo 2,5 hodiny. Takže od okamžiku, kdy puk spadne na závěrečný zvuk houkačky, je to 2,5 hodiny.

někdy bude hra o něco delší,ale často není kratší.

zde je reálný tok času o tom, jak období hokeje bude proudit v profesionální hře:

9:35 konec hry

když se doma dívám na hokej, je to obecné vodítko, podle kterého chodím. Pokud se nechci dívat na předzápasovou show nebo přestávky, vím, že zhruba musím být v křesle v 7: 05, 8: 00 a 9: 00, abych se ujistil, že většinu akce chytím.

samozřejmě, se streamovanou televizí, kterou můžete pozastavit a vyzvednout, když chcete, je to snazší než kdy jindy. Ale jsem trochu stará škola a ráda ji Sleduji co nejvíce živě.

Dodatečná období: Přesčasy

v pravidelné sezóně, pokud je hra svázána na konci regulace (konec tří období), bude do hry přidáno přesčasové období s 5 dalšími minutami.

mezi 3. třetinou a přesčasy není žádná přestávka a hra začíná během několika minut od konce regulace. Pokud žádný tým během těchto 5 dalších minut skóruje, pak o hře rozhodne přestřelka.

když hra jde do přestřelky, udělají rychlý povrch uprostřed ledu. Každá aréna má dva zambonis, které budou mít kolo nahoru a dolů ve středu ledu, aby vyhladily střelecké oblasti pro hráče – To umožňuje hráčům provádět více vysoce kvalifikovaných tahů při pokusech o přestřelku a ne jednoduše být nuceni střílet kvůli špatným podmínkám na ledě.

v play-off, pokud je hra svázána na konci regulace, pak bude úplná přestávka následovaná dalším plným obdobím dvaceti minut.

tento vzor bude pokračovat, dokud někdo skóre ukončit hru (náhlá smrt). Bylo běžné, že se v play-off Stanley Cupu hraje více přesčasových období. Pro představu, zde je seznam nejdelších her v historii play-off NHL: