sekce

během prvních 14 her sezóny 2020-21 NBA LeBron James všem připomněl, že je nadčasový. Ve věku 36, LeBron uvádí čísla za minutu odpovídající zbytku své kariéry, hraje méně minut než kdy jindy a vede Lakers k nejlepšímu rekordu NBA 11-3, aniž by zmeškal hru.

Jamesův věk byl včera v noci dalším zázrakem, když ve třetí čtvrtině sobotního dominantního domácího vítězství nad New Orleans Pelicans odhodil epický úder. To, že to všechno dokáže ve 36 letech, bylo na mysli každého. Po zápase se objevila otázka, jestli rád hraje méně minut, aby mohl hrát déle, na což prý nemyslí. A i kdyby se snažil hrát do svých 40 let, jeho žena, Savannah, pravděpodobně by to nepodporoval.

LeBron řekl, že se stále cítí plně schopen dělat to, co je třeba udělat fyzicky ve věku 36, a vůbec nemyslí na bankovní minuty. Dovolil to:

“ nemyslím si, že můžu jít na 46, a také si nemyslím, že by se to mé ženě líbilo.“