Session (kriket)

v kriketu, relace je období hry, během kterého se přenosy hrají nepřetržitě, dokud se nezavolá přestávka ve hře.

v testovacích zápasech zahrnuje každý z pěti potenciálních dnů zápasu obvykle tři hlavní sezení, obvykle označované jako ranní, odpolední a večerní sezení. Ranní a odpolední sezení jsou obvykle oddělena 40minutovou přestávkou na oběd a odpolední a večerní přestávkou na čaj 20 minut. Každá ze tří sezení je přibližně 30 přenosy dlouhé, a je rozdělen dále na dvě až tři menší sezení různé délky, oddělené přestávkami na nápoje. Přesné načasování těchto přestávek uvnitř relace je volání rozhodčího týmu.

v jeden den internacionály, zápasy se hrají přes dvě směny, se třemi sezeními v každém, obvykle v délkách 15, 15 a 20 přenosy. Tyto tři sezení mohou také obsahovat krátké přestávky na nápoje. Dodatečně, denní zápasy ODI zahrnují přestávku na oběd mezi první a druhou směnou. V zápasech den-noc ODI je přestávka na oběd nahrazena přestávkou na večeři.

zasedání hry často ovlivňují taktiku týmu pro zápas, zejména proto, že přirozené světlo se mění v průběhu dne a hřiště se nosí v průběhu zápasu, ať už jednodenního nebo testovacího. Například, týmy si obvykle vyberou úvodní testovací pálkaře, kteří se mohou orientovat v úvodních nadhazovačích, kteří často agresivně házejí v první relaci testovacího zápasu. Podobně, testovací týmy někdy nasazují nočního hlídače během závěrečné relace dne, aby neztratili důležité branky v podmínkách, které by pro příchozího pálkaře mohly být obtížné zvládnout.