ile jest okresów hokeja na lodzie ?

jeśli jesteś nowy w hokeju jedną z pierwszych rzeczy, które będziesz chciał wiedzieć, jak działa rzeczywista struktura gry. Hokej różni się od piłki nożnej, koszykówki i piłki nożnej pod względem czasu i struktury.

ludzie często pytają ile ćwiartek w hokeju lub ile połówek ma mecz hokeja? Odpowiedź na nie jest żadna, ponieważ hokej ma okresy nie kwarty lub połowy.

ile jest okresów w hokeju? W grze w hokeja na lodzie istnieją trzy okresy po dwadzieścia minut każdy i dwie piętnastominutowe przerwy. Jeśli mecz jest remis na koniec trzech okresów w sezonie regularnym, następuje po nim 5 minutowa dogrywka, a następnie (ewentualnie) strzelanina.

natomiast w play-offach, jeśli mecz jest remisowy pod koniec regulaminu, doliczane są dodatkowe okresy po 20 minut z przerwami pomiędzy nimi, aż do momentu zdobycia przez kogoś bramki, co natychmiast kończy grę.

przyjrzyjmy się temu, dlaczego hokej ma okresy, a nie połówki lub ćwiartki, i typowemu przepływowi (z czasami) tego, jak gra toczy się w czasie rzeczywistym.

Wstaw z obrazka

dlaczego trzy kropki a nie dwie połówki?

Hokej nie zawsze był rozgrywany w trzech dwudziestominutowych okresach. Pierwotnie mecz rozpoczął się od dwóch 30-minutowych połówek z przerwą między nimi. Trudno wiedzieć, kiedy dokonano przejścia z dwóch połówek na trzy okresy, ale prawdopodobnie na początku XX wieku.

koncepcja trzech okresów była innowacją, która była częścią NHA, konkurenta i poprzednika NHL.

powód, dla którego dokonano zmiany z dwóch połówek na trzy okresy i dlaczego nadal jest ona utrzymywana do dziś, ma wszystko do czynienia z jakością lodu.

podczas przerwy (15 minut między okresami) lód jest ponownie wynurzany przez maszynę zwaną zamboni. Nawierzchnia lodu pozwala na naprawienie wszelkich małych otworów, śladów łyżew lub śniegu, które zostały ułożone. Po przywróceniu powierzchni lodu jakość lodu znacznie się poprawia, a najlepiej lód jest świeży i Nowy.

kiedy hokej był rozgrywany w dwóch 30-minutowych połówkach, na lodzie było za dużo zużycia. Ustalono, że hokeiści jeżdżący na lodzie byli po prostu zbyt twardi na lodzie, a jakość lodu pod koniec połowy stawała się zbyt słaba, aby grać.

jeśli oglądasz w telewizji lub jesteś na meczu, możesz zauważyć słabą jakość lodu, oglądając, aby zobaczyć, czy krążek „podskakuje”. Krążek będzie miał trudniej pobyt płaski na lodzie i jak gracze przechodzą i strzelać krążek widać, że krążek nie pozostaje w miejscu. Stwarza to trudności dla graczy i gorszą jakość gry.

po każdym okresie: przerwa i lód.

więc granie w hokeja w trzech okresach ma sens z punktu widzenia jakości lodu. Zamiast mieć tylko jedną możliwość ponownego wynurzenia się lodu, posiadanie trzech okresów pozwala na ponowne wynurzenie lodu dwa razy: raz między 1. A 2. okresem i drugi raz między 2. a 3. okresem.

po przywróceniu lodu przez maszynę zamboni, jakość lodu znacznie wzrasta. Środek lodu zostanie również wynurzony przed strzelaniną.

Długość przerwy 15 minut odpowiada zdolności czyszczenia i odnawiania lodu. To nie zajmuje całe 15 minut, jak wiele zespołów NHL będzie mieć na lodzie rozrywki między okresami.

nawet z dodatkowym lodem, który pozwala na trzy okresy, jakość lodu nadal pogarsza się w miarę gry. Wynika to głównie z wpływu podwyższonej temperatury w budynku-przebywanie 15 000-20 000 osób w budynku wytwarza trochę ciepła!

lód nie działa tak dobrze, gdy temperatura wzrasta 🙂

jak długo trwa odtwarzanie okresu w czasie rzeczywistym?

w czasie rzeczywistym gra zajmie około 40 minut. Oznacza to przerwy w grze i przerwy telewizyjne, dzięki czemu sieć telewizyjna może wyświetlać swoje reklamy (są dwa z nich w każdym okresie).

jeśli każdy okres trwa około 40 minut, to łączna gra wyniesie 120 minut, a 30 minut w przerwie daje łącznie 150 minut, czyli 2,5 godziny. Tak więc od momentu upuszczenia krążka do końcowego dźwięku klaksonu jest to 2,5 godziny.

czasami gra będzie nieco dłuższa, ale często nie jest krótsza niż ta.

Oto przepływ czasu rzeczywistego, w jaki sposób okresy hokeja będą płynąć w profesjonalnej grze:

9:35 koniec gry

kiedy oglądam mecz hokeja w domu, jest to ogólna wskazówka, którą kieruję się. Jeśli nie chcę oglądać pre-game show lub przerw, wiem, że z grubsza muszę być na krześle o 7:05, 8:00 i 9: 00, aby upewnić się, że złapię większość akcji.

oczywiście dzięki strumieniowej telewizji, którą możesz wstrzymać i odebrać, kiedy chcesz, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ale jestem trochę stara szkoła i lubię oglądać to na żywo jak najwięcej.

dodatkowe okresy: Dogrywka

w sezonie regularnym, jeśli mecz jest remisowy pod koniec regulaminu (koniec trzech okresów), do gry zostanie dodana dogrywka z 5 dodatkowymi minutami.

nie ma przerwy między Trzecią tercją a dogrywką, a gra rozpoczyna się w ciągu kilku minut od zakończenia regulaminu. Jeśli żadna drużyna nie zdobędzie punktów w ciągu tych 5 dodatkowych minut, mecz zostanie rozstrzygnięty przez shootout.

kiedy gra idzie do strzelaniny, zrobią szybki powrót do środka lodu. Każda arena ma dwa zambonis, które będą miały okrążenie w górę iw dół środka lodu, aby wygładzić obszary strzelania dla graczy-pozwala to graczom na bardziej wykwalifikowanych ruchów na ich próby shootout, a nie po prostu być zmuszonym do strzelania z powodu złych warunków lodowych.

w play-offach, jeśli mecz zostanie zremisowany pod koniec regulaminu, nastąpi pełna przerwa, a następnie kolejny pełny okres dwudziestu minut.

ten wzór będzie trwał do momentu, aż ktoś zdobędzie punkt, aby zakończyć grę (nagła śmierć). Często zdarza się, że w play-offach Pucharu Stanleya rozgrywane są wielokrotne dogrywki. Aby dać ci pomysł, oto lista najdłuższych gier w historii play-offów NHL: