jak długo trwają przerwy w NHL?

w zależności od tego, czy uczestniczysz w meczu, czy oglądasz go w telewizji, przerwy są wykorzystywane do następujących celów:

odnawianie powierzchni lodu

jak wspomniano wcześniej, czas przerwy jest wykorzystywany do wznowienia powierzchni lodu, aby uzyskać optymalne warunki gry. 18-minut pozwala głównie Zambonis (Zwykle x2) do czyszczenia lodu, a następnie przez ekipę do czyszczenia lodu, aby zmyć wszelkie kałuże i pozostawić powierzchnię do wyschnięcia.

przerwy zawodników i przegrupowanie zespołu

zawodnicy i trenerzy są zwracani do odpowiednich szatni, aby mogli w zasadzie odpocząć między okresami. Ponadto trenerzy zespołu omawiają strategie zmiany kursu Gry i przegrupowania zawodników.

przerwy dla widzów: jedzenie, napoje i łazienka

widzowie mogą wykorzystać ten czas na uzupełnienie zapasów żywności i napojów, ponieważ czas gry w czasie rzeczywistym wynosi ponad 2,5 godziny. Ponieważ wielu widzów lubi pić napoje alkoholowe, potrzeba przerwy w łazience jest niezbędna. Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w jakimkolwiek wydarzeniu sportowym, zwłaszcza meczu hokejowym, łazienki są wyjątkowo pakowane podczas przerw.

dla widzów oglądających mecz w domu, Liga wykorzystuje przerwy do reklamowania swoich sponsorów poprzez reklamy. Jest to dodatek do zaplanowanych godzin telewizyjnych w każdym okresie. Zazwyczaj sieci chcą wycisnąć 15 minut reklam na godzinę, które grają głównie podczas przerw.

oficjalnie przerwa zaczyna się, gdy ostatni Urzędnik (sędzia) opuszcza lód. Oznacza to, że zegar przerwy rozpoczyna się, gdy wszyscy gracze i urzędnicy są poza powierzchnią lodu, a nie, gdy zegar gry wybija 00:00.

Historia przerw w rozgrywkach NHL

począwszy od sezonu 1927-1928 rozgrywki NHL były standardowo rozgrywane w okresach 3×20 minut i 10-minutowych.

w sezonie 1947-48 NHL wprowadziło dogrywki nagłej śmierci, które obejmowały również 10-minutowe przerwy.

w sezonie 1966-67 przerwy przedłużono do 15 minut.

po tym czasie przerwy trwały 17 minut dla wszystkich krajowych meczów telewizyjnych lub 15 minut 30 sekund (dla wszystkich innych meczów).

(źródło NHL)

podsumowanie

pisząc ten post na blogu, wciąż miałem wrażenie, że przerwa trwa 17 minut. Ale kiedy przejrzałem oficjalny Regulamin, Długość przerwy została zmieniona na 18 minut kilka lat temu.

kolejną ciekawostką, na którą się natknąłem, jest to, że przerwy zaczynają się tylko wtedy, gdy ostatni Urzędnik opuszcza lód, a nie po prostu, gdy zegar gry wybija 00:00. Co ma sens, ponieważ zdarzają się sytuacje, w których drużyny wpadają w bójki pod koniec okresu, co może również skutkować powołaniem kar.

biorąc pod uwagę, że od dawna jestem fanem hokeja, nigdy nie zwracałem uwagi na to, kiedy zaczyna się odliczanie przerw, zwłaszcza podczas osobistego uczestnictwa w igrzyskach.

wreszcie, gdy kolejny okres ma się rozpocząć, zobaczysz, że sędziowie wracają na lód jako pierwsi, a następnie gracze na kilka minut przed wznowieniem meczu.

możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o długości meczów hokeja – pod względem czasu oglądania. Aby uzyskać informacje na ten temat, koniecznie zajrzyj na mój blog o nazwie How Long Does a Hockey Game Last?