kiedy NBA dodała Zegar strzału?

tego dnia 67 lat temu NBA dodała zegar strzałów do swojej gry, zmieniając koszykówkę na zawsze.

kiedy NBA dodała Zegar strzałów?

NBA dodał zegar strzału 22 kwietnia 1954 roku, próbując uratować swój produkt.

22 kwietnia 1954: NBA oficjalnie wprowadziła i przyjęła 24-sekundowy zegar strzałów, który zasadniczo uratował sport koszykówki.twitter.com / BudwyZGEiJ

– tego dnia w historii sportu (@OTD_in_history) Kwiecień 22, 2021

w tym czasie koszykówka stała się zbyt niska Punktacja i zbyt skupiona na zabijaniu Zegara, aby zapewnić ludziom rozrywkę. W 1950 roku Fort Wayne Pistons pokonali Minneapolis Lakers 19-18 w meczu z najniższą liczbą punktów w historii NBA, co nie jest najlepszym przykładem tego, czym stała się LIGA. Problem przetrwał do lat 50. i stał się nie do rozwiązania w sezonie 1953-54. Kiedy drużyny utrzymywały prowadzenie w czwartej kwarcie, miały strażnika dryblującego wokół, dopóki nie zostali faulowani. Minuty mijały na zegarze pomiędzy próbami strzału.

„gra stała się grą na zwłokę-powiedział w wywiadzie Danny Biasone, właściciel klubu Syracuse Nationals. „Drużyna wyprzedzała, nawet w pierwszej połowie, i wpadała w szał. Druga drużyna ciągle faulowała, a to musiała być ciągła parada na linii faulu. Ale nudno!”

biasone wiedział, że coś musi się zmienić, więc wymyślił rozwiązanie: 24-sekundowy zegar strzału. Biasone zaproponował swój pomysł na corocznym spotkaniu właścicieli w Nowym Jorku. Ale skąd się wzięły 24 sekundy?

„zorientowałem się, że średnio strzelamy około 60 strzałów na mecz na drużynę”, powiedział Biasone Charles Paikert Z New York Timesa w 1984 roku o tym, dlaczego zdecydował się na 24 sekundy na zegar strzału. „Dwadzieścia cztery pasuje do 60, więc jeśli każda drużyna zużyłaby 24 sekundy na strzał, miałaby średnio 60 strzałów. Ale dokładna liczba nie była ważna. Moim pomysłem było utrzymanie gry, przyspieszenie jej.”

Dlaczego czas strzału NBA wynosi 24 sekundy? / Sports Explained

dłuższa historia o tym, jak powstał shot clock, jest bardziej wyjątkowa i niesamowita, a Seerat Sohi z Sports Illustrated szczegółowo wyjaśnił narodziny shot clock w 2017 roku.

the shot clock został wdrożony w następnym sezonie. Rochester Royals i Boston Celtics przeżyli pierwszy mecz z zasadniczą zmianą w październiku. 30.1954 w Rochester w stanie Nowy Jork. Ponad 1500 kibiców obejrzało zwycięstwo Królewskich, 98-95, z 25 punktami i 11 zbiórkami od ochroniarza Bobby ’ ego Wanzera. Rochester utrzymał 17-punktową przewagę w trzeciej kwarcie, a gdyby mecz został rozegrany jeden sezon wcześniej, Królewscy prawdopodobnie zmarnowaliby wiele minut celowo nie robiąc nic. Ale z włączeniem zegara strzałów, musieli nadal grać w koszykówkę, otwierając konkurs na ekscytującą próbę powrotu na późny mecz.

reszta jest historią, ponieważ zegar strzałów jest teraz podstawą NBA i wielu innych poziomów koszykówki na całym świecie. Wkład Biasone w grę przyniósł mu pośmiertne wprowadzenie do Naismith Hall of Fame w 2000 roku.