podsumowanie Szóstego finału Pucharu Stanleya 2020

Twoi mistrzowie Pucharu Stanleya 2020 to Tampa Bay Lightning!

Tampa Bay Lightning zdobyli drugi Puchar Stanleya od szesnastu lat, ponieważ pokonali wczoraj Dallas Stars 2-0, aby zakończyć serię w sześciu meczach.

Brayden Point zaczął punktować 12: 23 w otwierającym okres z bramką power play wspomaganą przez Nikitę Kucherova i Victora Hedmana.

Blake Coleman dałby Tampa Bay prowadzenie 2-0 7:01 w drugiej tercji; przez czterdzieści minut gry, Błyskawica wyprzedziła Dallas 21-8.

piorun powstrzymałby trzeci skok Dallas, w którym Gwiazdy oddały 14 strzałów na Wasilewskiego. 26-letni bramkarz zatrzymał je wszystkie.

ponieważ były to całe play-offy, power play był kluczowy dla tego, kto wygrał tę serię, a zwycięski gol w Pucharze Stanleya był bramką power play, która była siódmą bramką w serii w Tampa Bay w porównaniu do Dallas.

w net Khudobin zrobił swoją część dla gwiazd zatrzymując 27 z 29 strzałów dla a .931 zapisać procent, ale bez power play, lub gwiazdy jak Tyler Seguin, lub Jamie Benn pokazując wszystkie serie Dallas spadł krótki.

w żadnym razie ten playoff prowadzony przez Dallas nie był rozczarowaniem, Wiele osób miało Gwiazdy wracające do domu w pierwszej rundzie, ale pokonali Calgary, Colorado i Vegas po prostu, aby dostać się do finału.

Victor Hedman z Tampa Bay został nagrodzony Conn Smythe Trophy jako MVP Playoff. Szwedzki obrońca miał 22 punkty za 10 goli i 12 asyst, a także 13 plus-minus w 25 meczach rozegranych w tej fazie Play-off.

Hedman jest pierwszym szwedzkim graczem, który wygrał Conn Smythe od czasu, gdy Henrik Zetterberg zdobył nagrodę w 2008 roku z Detroit Red Wings.